Hasičská zbrojnice a technika SDH Suhrovice

Naše hasičská zbrojnice se nachází na návsi v Suhrovicích. Původní stará budova se nacházela na stejném místě (foto není k dispozici), ale počátkem roku 1960 bylo rozhodnuto o nové budově. Její stavba byla zahájena 15. srpna 1963 a slavnostně otevřena 8. června 1965. Na její stavbě se podíleli všichni členi SDH Suhrovice, obyvatelé osad Suhrovic, Drhlen, myslivci z Kněžmosta  a okolní státní organizace. Od té doby stále slouží potřebám sboru.

Náš sbor od začátku svého založení 1891 měl ve své péči nebo stále má tyto hasičské stříkačky. Seznam všech uvedených stříkaček vychází ze zápisů z knich, dochovaných fotografií nebo dle skutečného stavu.
První ruční čtyřkolová stříkačka neznámého výrobce, která sloužila u  sboru přibližně do konce roku 1950.
Zřejmě se jednalo  o čtyřkolovou ruční, zápřahová stříkačku na pérech s měděným větrníkem a sacím regulátorem. Jedná se o stroj kočárového typu, jednoproudový, jednostranně sací. Stříkačka je opatřena dvěma mosaznými písty o průměru 110 mm. Péra jsou opatřena zámky. K uskladnění hadic slouží bubnový naviják.

Fotografie je  ilustrační.

Počátkem let 50tých 20. století byla zakoupena motorová stříkačka PS 6 s  příslušenstvím. Zanedlouho k této stříkačce byl získán i vozík, který prošel renovací.

Fotografie je ilustrační - PS 6

Na dobových fotografiích se zobrazena další hasičská stříkačka DS 16. Bohužel nikde není zaznamenáno, jakým způsobem se do sboru dostala, ale sbor ji měl ve své péči do začátku let 70tých 20. století a pak byla odvezena.

Fotografie je ilustrační - hasičská stříkačka DS 16

Po odvezení DS 16 a plně funkční čtyřkolové ruční stříkačky byla sboru dodána v roce 1970 od OSH Mladá Boleslav hasičská stříkačka PS 8, r.v. 1946, která v součastné době je plně funkční a je používána.

Hasišská stříkačka PS 8

Poslední typem hasičské stříkačky je PS 12.Tuto stříkačku náš sbor získal v roce 2005 od SDH Lítkovice - Chlumím, kteří ukončili svoji činnost a v součastné době nejsou ani členy OSH Mladá Boleslav. Stříkačka má menší úpravy na motoru a používáme ji na soutěže.

Hasičská stříkačka PS 12 je Přenosná motorová stříkačka určená pro jednotky požární ochrany. Slouží k provedení zásahu od vodního zdroje, na malé požáry nebo jako čerpadla pro doplňování cisteren. je tvořena motorovou jednotkou, odstředivým jednostupňovým čerpadlem z lehkých slitin, plynovou vývěvou na spálené plyny a rámem, uzpůsobeným na přenášení stříkačky a ustavení na pevný terén. Motor je zážehový čtyřdobý čtyřválec. Chlazení motoru je kapalinové, dvoukruhové s nuceným oběhem. Má jedno sací hrdlo o průměru 110 mm a dvě výtlačná hrdla o průměru 75 mm.

Hasičská stříkačka PS 12

V roce 2017 jsme provedli vylepšení hasičské stříkačky PS12 a došlo k výměně motoru Š 1202 za motor Š1203 s lepším výkonem. Také byla provedena výměna  sportovní vývěvy za originalní vývěvu a dalších několik menších vylelšení.