SDH Suhrovice se nachází ve Středočeském kraji, okres Mladá Boleslav a patří do působnosti obce Kněžmost. Sbor je členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS) a je přiřazen do 8. okrsku OSH Mladá Boleslav.  V současnosti má náš sbor  24 členů (16 dospělých, 8 dětí).

V letošním roce je tomu 125 let, kdy byl náš sbor založen a na základě dostupných materiálů, které máme k dispozici, by nebylo od věci si připomenout historii sboru až po dnešní dobu. Rád bych upozornil, že historie může být v některých případech špatně popsána, zdůvodu neúplných informací zapsaných v knihách a první léta od založení nejsou bohužel zdokumentovaná vůbec, ale věřím, že se podaří postupem času doplnit chybějící informace a opravit chyby, aby naše historie byla úplná a případný návštěvník našich stránek se dozvěděl vše o našem sboru.

1891 - 1945

Sbor dobrovolných hasičů Suhrovice vznikl v roce 1891. U jeho vzniku stáli Josef Brzobohatý ze Suhrovic, František Rajtr ze Suhrovic a František Svoboda z Drhlen. Ten se také stal prvním starostou sboru. Sbor se stal členem zemské ústřední hasičské jednoty království Českého a patřil do župy mnichovohradišťské.

Z dob založení máme pouze jeden zápis. Je z roku 1910 a pojednává, že sbor  má 18 činných členů. Starosta sboru: František Svoboda, velitel sboru: František Rajtr, jednatelem sboru: Josef Brzobohatý. Je zde také uvedena činnost sboru za minulý rok 1909 a udává, že se sbor zúčastnil 4 praktických cvičení, 4 teoretických. Byla uspořádána 1 valná hromada a 2 výborové schůze. Sbor se také zúčastnil ochranných služeb - stráží. Stráže v počtu 4 provedli 5 hlídek.

Zápis také uvádí již vzniklé okolní sbory hasičů: Kněžmost, Boseň, Branžež, Solec, Malobratřice, Lítkovice, Koprník-Násedlnice, Mnichovo Hradiště a Lhotice.

Od roku 1910 až do 26. ledna roku 1917  bohužel nejsou známy žádné dokumenty nebo zápisy  o činnosti sboru dobrovolných hasičů Suhrovic. Od tohoto uvedeného data máme již k dispozici knihy, které se píšou až do současné doby.

Vraťme se k období let 1917 - 1945. Z historických zápisů valných hromad sboru dobrovolných hasičů Suhrovic se uvádí, že činnost sboru je slabá a je ovlivněna 1. světovou válkou. Hlavní důvody byly malý počet členů ve sboru způsobený účastí členů na vojně, tak i dobovými poměry. I přes všechny potíže se snaží vedení hasičů scházet pravidelně každý rok a plánovat si svoji práci. Každoročně jsou naplánována cvičení v rámci sboru či zkoušky funkce stříkačky pro potřeby osad Suhrovic a Drhlen. Sbor se pravidelně zúčastňoval cvičení III. okrsku, župních sjezdů, pohřbů i požárů v okolí Suhrovic.  V tomto období také dochází k přijímání nových členů: Otakar Macháček, Josef Zima, Václav Resl, Josef Lochman, Josef  Šimon, Josef Janoušek, Adolf  Zejbrdlík, Václav Hons, Jaroslav Čech, Josef Cihlář, Bohumil Holan, Bohuslav Bartoň, Jiří Brzobohatý, Antonín Macháček, Jaroslav Janoušek, Václav Novotný, Karel Šverma ml., František Koloušek ml., Oldřich Fíla, Josef Ginzl nebo jejich rušení členství ze sboru, z důvodu stěhování, úmrtí a jiných. Samozřejmě také dochází během let k výměně ve vedení sboru, a to v roce 1928 pro svůj pokročilý věk skládá funkci první předseda František Svoboda. Místo něho nastupuje po zvolení Václav Resl, který navrhuje zvolit odstupujícího předsedu " Čestným předsedou SDH Suhrovice". Valná hromada tento návrh podpoří a následujícího roku je i to potvrzeno na župním valné hromadě. Václav Resl byl ve vedení až do roku 1942, kdy ho nahradil v řádných volbách velitel sboru Josef Brzobohatý. Velitelem se stal Václav Honc, dříve jednatel.

Z knihy zápisů valných hromad z tohoto období se dá také vyčíst, že v roce 1923 se zúčastnil sbor slavnostního odhalení památné desky kněžmostského legionáře 1. světové války Bernarda Bělobora nebo v roce 1928 na odhalení památníku 1. světové války v Kněžmostě. Sbor v roce 1930 provádí slavnost zapálením hranice na počest k našemu prvnímu presidentovi T. G. Masarykovi, který slaví 80leté narozeniny a to samé v roce 1935, kdy T.G.M. slaví 85leté narozeniny. U této události se schází celý sbor slavnostně oblečen a s ním i 100 občanů.

K dalším zajímavostem patřilo upořádání okrskového cvičení dne 23. června 1929 v Suhrovicích. Cvičení se také zúčastnili všichni představitelé tehdejších organizací - okrskový dozorce F. Svoboda z Nové Vsi, župní dozorce V. Svoboda ze Zásadky a náměstek župního starosty J. Zlámal z Bosně. Cvičení probíhalo následujícím způsobem: a) ženy s kotouči při hudbě, b) muži sekyrkové při hudbě, c) pochodové cvičení, d) cvičení sborová, e) samaritánské d) požární pohotovost tří sborů. Počasí okrskovému cvičení moc nepřálo pro velké povětří, přesto celkově  bylo hodnoceno jako dobře zvládnuté.  Druhou zajímavostí bylo v roce 1932, kdy se sbor zúčastnil okrskového cvičení na Srbsku, který v tomto roce byl založen.

Nejenom činnost sboru byla zaměřena na společenský život ve vsi, kdy se pravidelně konaly plesy nebo činnost zaměřená na různá cvičení, ale sbor se také aktivně podílel na hašení požárů v okolí Suhrovic. Z valné hromady z roku 1934, kde je uvedeno, že sbor se od svého založení zúčastnil 36. požárů v okolí a jednoho v místě.

Po této statistice se zřejmě udál největší požár v Suhrovicích, který vypukl před půlnocí z 8. na 9. července 1934. Díky velmi suchému počasí začal oheň pustošit u Václava Brédla a začal se rychle šířit na sousední stavení Václava Resla, kde úplně lehli popelem dvě obytné části s příslušenstvím a Bohumila Janouška, kde byl poškozen chlév a stodola. U požáru velice pomohla motorová stříkačka ze Solce, která čerpala vodu z potoka u Karla Masáka a automobilová stříkačka z Mladé Boleslavi. Celkem k tomuto požáru se sjelo 13 jednotek hasičů.

Poslední zajímavou událostí je z roku 1937, kdy v podvečer  21. září, v den pohřbu našeho prvního presidenta T. G. Masaryka byl na jeho počest zapálen oheň a tím došlo k poslednímu rozloučení s touto osobností.

Bohužel 1. září 1939 dochází ke vzniku 2. světové války, přesto sbor dobrovolných hasičů Suhrovice se snaží dále pracovat a plánovat bez omezení, což také dokazuje polními hlídkami a hlídkami ve zbrojnici během žní. I v oblasti společenské činnosti se nic nemění a jsou naplánovány v zimních měsících hasičské plesy v hospodě u Karla Masáka. Poslední zápis z valné hromady je ze 17. ledna 1942.

1946 – 1989

Během válečných let zápisy z valných hromad chybí a prvním zápisem poválečné doby je z roku 1946. Vedení sboru bylo ve stejném složení a to i potvrdily volby. Jen pro připomenutí vedení sboru počátkem roku 1946: starosta Josef Brzobohatý, velitel Václav Honc, zástupce velitele Josef Cihlář, jednatel Jan Panocha, pokladník Josef Brzobohatý ml., zbrojmistr Jiří Brzobohatý.

Při této valné hromadě všichni přítomní uctili památku na zemřelé bratry - hasiče v koncentračních táborech v Německu a při bojích o osvobození republiky v revolučních dnech 5. - 9. května 1945.

Jako v předchozím období se postupem času do sboru přihlašovali nový členové: Josef Kraus, Vladimír Zima, Antoním Sedláček, Ladislav Koušek, Jaroslav Zdobinský, Jaroslav Sedláček, František Kraus, Ladislav Štěpánek, Miloslav Louda, Bohumil Ginzl, Václav Pařík, Miroslav Muška, Josef Soukal,  Ladislav Bartoň, Pavel Brzobohatý, Jaromír Brzobohatý, Jiří Svoboda, Oldřich Fíla, Jiří Brzobohatý, Miroslav Svoboda, Václav Šareš, Jaroslav Holubička, Jaroslav Šída, František Svoboda, Jiří Koušek, Jaroslav Hašlar, Miloslav Petrtýl, Josef Zima ml., Vlastislav Halbich, Václav Lochman, Miroslav Louda ml., Miroslav Havlík, Pavel Petrtýl, Jiří Plch.
Součastně s přijímáním nových členů docházelo samozřejmě k rušení členství členů ze stejných důvodů jako v předchozích letech – úmrtí, stěhování a jiných.

Po únoru 1948, kdy došlo ze změně politického systému v republice, docházelo u většiny sborů dobrovolných hasičů k výměně staré techniky za novou, modernější. Byly nahrazeny ruční čtyřkolové stříkačky za motorové, což náš sbor nebyl výjimkou. V roce 1949 byl odhlasován návrh na koupi nové motorové stříkačky PS6 s příslušenstvím.

Nejen ke změnám v hasičském vybavení, ale také došlo na začátku 50.let ke změně názvu organizace ze SDH Suhrovice na MJ ČSPO Suhrovice později na ZO SPO Suhrovice, tím i na změnu názvu z valné hromady na výroční členskou schůzi. Začala fungovat preventivní protipožární ochrana všech domů v osadách Suhrovice a Drhleny. Každý rok byly plánovány žňové hlídky, brigády u JZD. Vznikly nové funkce ve vedení sboru, které se poprvé volili v roce 1950. Tyto funkce obsadili: organizační referent Bohuslav Bartoň, referent pro nácvik Václav Honc, kulturní a osvětový referent Karel Masák, referent pro preventivní ochranu František Koloušek. Obsazení ostatních funkcí zůstává stejné až na jednatele sboru, kde byl zvolen Josef Zima za Jana Panocha, který zemřel. V roce 1957 vzniká další funkce, a to referent mládeže František Kraus.

Jediné co se v této době nezměnilo, bylo hlavní poslání sboru, a to pravidelné zkoušky stříkaček, údržba vodního zdroje pro případ požáru, účasti na nácviku i samotných okrskových soutěžích, na pohřbech bývalých členů hasičů a obyvatel Suhrovic a Drhlen.

Jeden takový se udál v roce 1959, kdy zemřel součastný předseda sboru Josef Brzobohatý, kterého nahradil ve volbách o výroční členské schůzi v roce 1960 Bohumil Ginzl. Ke změně také došlo ve funkci zbrojmistra Ladislav Štěpánek. Ostatní zůstalo při starém. Co se týkalo hasičské výzbroje, měl sbor ve své péči již motorovou stříkačku a stále plně funkční ruční čtyřkolovou stříkačku. K tomu náleželo několik nových hadic B a novější obleky pro členy, které byli vyměněny za staré.

Velké plány sboru Suhrovic byli odstartovány počátkem 60.let návrhem vybudování vodní nádrže na vodním toku v Suhrovicích, do které se měli zapojit také rybáři a obec Kněžmost a opravou časti staré hasičské zbrojnice.  Po tomto plánu bylo dohodnuto, že na místě staré zbrojnice se do budoucna vybuduje nová. Do těchto plánů zasáhla smrt prvního velitele sboru Františka Rajtra, který byl uctěn na výroční členské chůzi v roce 1962 povstáním a uctěn minutou ticha.

Nová hasičská zbrojnice se začala stavět 15. srpna 1963 a na její stavbě se odpracovalo celkem 1633hod. Stavby se zúčastnili místní obyvatelé, pionýři svazarmu, myslivci z Kněžmosta a organizace z okolí – STS Kněžmost, LIAZ Mnichovo Hradiště, OSP Mladá Boleslav. Svou velkou měrou obětavosti přinesl rodák ze Suhrovic, školský pracovník a nositel řádu práce František Rajtr. Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice bylo naplánované k 20. výročí osvobození vlasti sovětskou armádou. Přesný datum slavnostního otevření a předání do péče kniha uvádí 8. června 1965. Při této příležitosti se uskutečnilo okrskové cvičení, zakončené taneční veselicí.

Ale to nebylo jediné, co sbor vybudoval během dalších let. V roce 1963 se také postavil sušák na hadice a vzápětí padl návrh na vybudování prodejny „Jednoty“ jeho blízkosti. Dalšími stavbami, které se podařilo postavit v tomto desetiletí byla autobusová zastávka v Suhrovicích, na které se odpracovalo 160hod.

Po dokončení a otevření nové zbrojnice se sbor začal věnovat společenským událostem, účast na slavnostním otevření hasičské zbrojnice v Lítkovicích, pořádání každoročních plesů, pouťových a posvícenských zábav, uspořádání autobusových zájezdů pro děti a obyvatele Suhrovic, Drhlen. Také byly během let při výročních schůzích předávány různá vyznamenání za dlouhodobý přínos nebo za délku členství.

V roce 1968 byl získán podvozek pro stříkačku od MJ ČSPO Olšina a vzápětí bylo schváleno její nastříkání a renovace. V tomto roce zemřel další zakládající člen sboru Josef Brzobohatý a samozřejmostí byla účast čestné stráže u jeho rakve.

Sbor se také začal zúčastňovat aplikačních cvičení (dálkové vedení vody na hořící objekt), většinou zaměřené na zemědělské budovy v Suhrovicích a okolí. Zkušenosti z těchto cvičení se hodila, když hořela stodola JZD v Malobratřicích, kdy se náš sbor na tomto požáru aktivně podílel. Na tento objekt se sjeli všechny sbory z okolí a požár byl během tří hodin uhašen. Díky rychlému zásahu nebyly zasaženy jiné budovy v blízkosti.

K další změně ve sboru došlo v roce 1971, kdy současný předseda Bohumil Ginzl st., který byl hospitalizován v nemocnici a byl mu z výroční členské schůze poslán přátelský pozdrav podepsaný všemi přítomnými umírá a na jeho místo byl zvolen při mimořádné členské schůzi Ladislav Bartoň.

Nejenom ve změně personální, ale také během aplikačního cvičení na Koprníku, našemu sboru vypověděla službu motorová stříkačka PS 8 a náš sbor se ocitl bez techniky. Proto se sbor nemohl ani zúčastnit okrskové soutěže. Přesto poškozený stroj PS 8 byl vyměněn za nový, s kterým se do konce roku 1970 ještě stihlo několikrát provést zkoušky funkčnosti.

Jak bylo zmíněno, tak byl v roce 1963 schválen návrh na výstavbu prodejny Jednoty, ale po různých problémech se plánovaný začátek posunul do roku 1972, kdy stavba byla započata. Na stavbě prodejny bylo odpracováno 1800hod. O rok později byla provedena úprava návsi v Suhrovicích. Z bývalé zemědělské váhy se vybudovala kašna s vodotryskem a přilehlý parčík. Na této úpravě návsi se celkem opracovalo 656hod. Abychom mohli oplatit stejnou měrou pomoc na zmiňovaných stavbách, usnesl ze sbor, že každý člen se zúčastní dřívější tzv. „Akce Z“ a  bude pomáhat na stavbě Mateřské školy v Kněžmostě, která se začala stavět v 1975.

Jak je vidět, tak podle událostí uvedených v textu, patřila 70. léta 20. století k přestavbám a k zvelebování vsi a tak se v roce 1975 sbor přihlásil do celostátní soutěže, kde hlavním motivem byla vykonaná práce ve sboru. Konkrétně se jednalo o práci na stavbě nové hasičské zbrojnice, prodejny Jednoty, parčík s vodotryskem v Suhrovicích, autobusové čekárny Suhrovice, Drhleny a okolí. Náš sbor se v soutěži umístil na 8. místě z celé republiky.

Po tomto úspěšném reprezentování sboru a vsi se po určitou stalo hlavní činností  jeho hlavní poslání, členské schůze, okresní schůze, okrskové soutěže a účast na aplikačních cvičení, zkoušky a údržba hasičské zbrojnice a výstroje, pořádání dětských dnů a zájezdů, sběr železného šrotu, účasti na školení pro velitele, strojníky, předsedy, preventivní prohlídky domů v osadách.  Snad za zmínku stojí, že během okrskové soutěže v roce 1980, která byla svěřena našemu sboru, byly předány 9 členům sboru odznaky VP III.stupně. Ti museli absolvovat v jarních měsících různá školení a úspěšně složit zkoušky před komisí.

To také bylo vyzvednuto na výroční členské schůzi ze dne 30. listopadu 1980, kde také byla uctěna památka na našeho rodáka, školského pracovníka Františka Rajtra, který zemřel 29. dubna 1980 v Praze a dalších občanů Suhrovic a Drhlen. Také se volilo nové vedení sboru: starosta Ladislav Bartoň, zástupce starosty Jiří Brzobohatý, velitel ing. Jaroslav Holubička, jednatel ing. Jaroslav Hašlar, hospodář Vlastislav Halbich, strojník Josef Zima ml., politický referent Miroslav Muška, referent prevence Václav Lochman. Ze zápisu výroční členské schůze vyplývá, že k tomu to dni bylo ve sboru 30 členů.

80. léta byla opět ve znamení hlavního poslání sboru, snad jen za zmínku stojí provozování lyžařského vleku v letech 1985-87. Ten byl za pomocí JZD Kněžmost, který poskytl elektrické připojení, postaven za seníkem a vedl směrem k lesu (Na horách).

Poslední zmínkou je, že sbor respektive kolektiv členů sboru, který měl ve své péči svěřenou hasičskou techniku byl oceněn při výroční členské schůzi v roce 1987 odznakem VP III. stupně. Ocenění osobně předal František Řezáč, který byl okresním velitelem hasičů Mladá Boleslav.

 1989- současnost

Koncem roku 1989 opět po 40. letech začíná docházet ke změnám v naší společnosti. S těmito změnami souvisí zpětné názvy sborů hasičů v republice na používané do roku 1948, a to na Sbory dobrovolných hasičů (SDH). Také dochází k pozdějším změnám v názvu funkcí.

Došlo také ze změně názvu výroční členské chůze MJ ČSPO později  ZO SPO na původní valnou hromadu SDH. Jako v předešlých letech se vždy valná hromada SDH Suhrovice spojila s veřejnou schůzí občanů Suhrovic a Drhlen, což trvá do dnešních dnů.

V prvním zápise z valné hromady uskutečněné 17.1.1990 se uvádí, že sbor má 37 členů a 5 přispívajících. Přistoupili nový členové Petr Rejman a Miloslav Šída. Vedení sboru z roku 1987 zůstává stejné v tomto složení: starosta Ladislav Bartoň, náměstek starosty Jiří Brzobohatý, velitel ing. Jaroslav Holubička, jednatel ing. Jaroslav Hašlar, strojník Josef Zima ml., hospodář Vlastislav Halbich, revizor František Koloušek, referent prevence Václav Lochman, referent výchovy Jaromír Brzobohatý.

Rok 1991 byl pro náš sbor velice významný, protože uběhlo 100let od jeho založení. Akce naplánovaná na jarní měsíce tohoto roku byla o valné hromadě odsouhlasena se společným setkáním rodáků Suhrovic a Drhlen. Na této valné hromadě byla také uctěna památka minutou ticha bývalé členy Karla Masáka, Antonína Macháčka a Františka Kolouška.

Oslavy 100let se setkání rodáků Suhrovic, Drhlen nejprve proběhla v dopoledních hodinách na návsi v Suhrovicích s ukázkou požárního útoku dětí ze Suhrovic a odpoledne se oslava přemístila na mysliveckou chatu „ Na skalce“, kde probíhal hlavní program. Tuto akci se podařilo uskutečnit za finančního přispění obce Kněžmost.

Psal se rok 1992 a SDH Suhrovice se po delší době zúčastnilo velkého požáru v Kněžmostě. Hořela zde o Velikonočním pondělí restaurace „Na kopečku“. Náš sbor byl zapojen do dálkového vedení vody z Kněžmosty až na požářiště.

Z oblasti společenského života se začátkém 90. let uskutečnili zájezdy  do Rakouska, Německa a Polska. Nezapomělo se taky na naši zem a výlety se uskutečnily do Frýdlandu, na výstavu v Praze. Také se měnili obsazení funkcí a v doplňujících volbách byl zvolen zástupce velitele Pavel Petrtýl, Jaromír Brzobohatý revizorem.

Díky velkému počtu nových členů Miroslav Svoboda ml., Ladislav Bartoň ml., Josef Zima ml., Bohuslav Zákoucký, Vlastimil Halbich, Pavel Jareš, Věra Zimová, Marta Lochmanová, Vendula Lochmanová, Jana Holubičková, Renata Loudová, Mirka Loudová o valné hromadě v roce 1993 se zúčastnili do konce 90. let okrskové soutěže celkem 3 družstva (2 družstva mužů, 1 družstvo žen) později 2 družstva mužů.

V tomto roce také zemřel starosta sboru Ladislav Bartoň, jehož památku si sbor připomněl na valné hromadě v roce 1994. Tím pádem došlo ke změnám ve vedení a nově zvoleným starostou se stal ing. Jaroslav Holubička, velitelem Pavel Petrtýl.

Od roku 1995 až do valné hromady roku 1999, chybí zápisy, přesto v roce 1999 se volí nové vedení sboru. Novým starostou je zvolen ing. Jaroslav Hašlar, velitelem Pavel Petrtýl, jednatel  Ladislav Bartoň, hospodář Vlastislav Halbich, preventista Václav Lochman, strojník Josef Zima ml.,revizor Marta Lochmanová.

Začátek nového tisiceletí, respektive v roce 2001, kdy sbor si připomenul 11o. výročí od založení sboru se uskutečnila v Drhlenách okrsková soutěž. Zajímavostí této soutěže bylo, čerpání vody pro soutěž. V uplynulých letech, když se okrsková soutěž konala v Drhlenách  se čerpala voda z hráze rybníka, ale v tomto roce byl rybník vypuštěný z důvodu opravy hráze. Náhradní řešení bylo neobvyklé, umístění kádě na dno rybníka. Trať byla stejná, podél břehu do zatáčky a směrem na pláž.

V oblasti naší výzbroje a výstroje, kdy jsem používali zastaralé typy pracovních obleků a hadic, bylo nutné začít s jejich výměnou. První změna nastala v roce 2005, kdy nám byli za pomocí obce Kněžmost a Václava Jancáka zakoupeny nové pracovní obleky, které jsme již mohli použít při okrskové soutěži v Drhlenách a na podzim nám byla přidělena stříkačka PS12 ze zaniklého SDH Lítkovice - Chlumín i s příslušenstvím. První její zkouška proběhla právě v Drhlenách, která nedopadla dle našich představ a tak byla stříkačka poslána na kontrolu a opravu. Plán na výměnu hadic se rozdělil do několika let a celkovou výměnu jsme odsouhlasili a později provedli v letech 2010 – 2012.

Posledním akcí tohoto roku byla valná hromada, kde došlo k předáním medailí „Za věrnost“ Miroslav Svoboda a Vlastislav Halbich a „Za příkladnou práci“ Josef Zima ml., Jaroslav Hašlar, Pavel Petrtýl, Miloslav Petrtýl, Václav Lochman.

Činnost v těchto letech se odvíjela na každoroční účasti v okrskových soutěží, sběrem železného šrotu, údržbou hasičárny a stříkačky PS8 později i nově získané stříkačky PS12. K tomu od roku 2007, kdy bylo v jarních měsících velmi velké sucho přibyla požární hlídka při pálení čarodějnic, která se dodržuje do dnešní doby.

Smutnou záležitostí na valné hromadě v roce 2007 bylo uctění památky minutou ticha našeho dlouholetého člena a osadového starosty Miroslava Svobody st., který v předchozím roce utrpěl vážný pracovní úraz. Na jeho pohřeb byla poslána čestná stráž ve složení Ladislav Bartoň, Václav Lochman, Josef Zima ml., Pavel Petrtýl.

Jelikož během posledních let došlo ke zmenšení členské základny a několikrát jsme si museli na okrskovou soutěž zajišťovat náhradu, rozhodlo vedení sboru, že je nutné přivést nové mladé členy. Do sboru přistoupili  Milan Petrtýl, Marek Martinec, Dominik Sluka.

Také jsme se rozloučili v roce 2011 s naším bývalým členem Josefem Zimou, který dlouhá léta sloužil u sboru jako jednatel – archivář. U jeho rakve byla čestná stráž postavená z našich členů. Abychom již mohli při těchto příležitostí používat vycházkové obleky, které splňují dnešní předpisy, bylo zapotřebí zajistit jejich výměnu. Jejich nákup proběhl v roce 2011 a celkové náklady se pokryly z pokladny sboru.

Dne 30. května 2014 byla po 9 letech uspořádána soutěž 8. okrsku v požárním sportu v Suhrovicích, jejichž umístění bylo u nově obnovaných rybníků. Náš sbor se zúčastnil 1 družstvem mužů a 1 družstvem dětí, které se nám podařilo sestavit po dlouhých 20. letech. Výsledky byly uspokojivé, přesto je to další výzva pro práci s dětmi.

Tím bych v tuto chvíli uzavřel 123. letou historii činnosti SDH Suhrovice a snad se mě podařilo popsat vše důležité, co se událo, či vybudovalo za pomocí našeho sboru v místních částech Suhrovice a Drhleny. Také je samozřejmě potřeba pokračovat v další činnosti, aby naše historie byla zajímavá a to hlavní, co nejdelší.

 

 

Zdroj: SDH Suhrovice